Selimiye

Marmaris’ten sonra Datça’ya doğru yol alırken ''Selimiye – Bozburun'' tabelasından sola dönülerek ulaşılır Selimiye’ye. Yol boyunca badem, çam ve zeytin ağaçları size eşlik edecek ve yeşilin her tonunu gözlerinizin önüne serecektir. Ara sıra deniz size göz kırpacaktır. Selimiye’ye yaklaştığınızda ise Ege’nin turkuaz mavisini sağınıza alarak köye ulaşacaksınız. Yol kenarındaki keçilere özellikle dikkat ediniz.

Selimiye, bakir doğası, temiz ve bol oksijenli havası, havuzu andıran denizi ile sizi karşılayacaktır. Bundan 15-20 sene öncesine kadar, henüz Selimiye'ye karayolu ile ulaşılamıyor olup, sadece deniz yolu ile gelinebiliryordu. Balıkçılık, arıcılık ve tarım, köyün temel geçim kaynağı idi, artık turizm ilk sıraya oturmuş bulunmaktadır. Genelde butik otellerin hakim olduğu bölgede, özellikle bölge halkının güler yüzü sizleri etkileyecektir.

Selimiye'nin en yüksek tepesi Aşarkaya ve Sarıkaya'da antik çağlardan kalma kale kalıntıları bulunuyor. Helenistik döneme ait sur kalıntıları, gözetleme burcu, deniz feneri, ile tarihi bakımdan oldukça zengindir.

Selimiye’de, gerek köy içinde, gerekse çevredeki sahillerde denize rahatlıkla girilebilir. Selimiye köyün dışında bulunan Sığliman ve Akkum, kum seven tatilciler ve çocuklu aileler için oldukça uygundur.

Marmaris Selimiye

Selimiye
Selimiye

Muğla Marmaris Selimiye

Selimiye
Selimiye

Marmaris Selimiye Köyü

Selimiye
Selimiye

Ege Denizi Muğla Marmaris

Selimiye
Selimiye